Idag har jag gjort backtesting på SCA samt Morningstar. Vi fick se att MA50 korsade MA200 (underifrån) i SCA idag och senaste gången det skedde var den 23:e augusti 2019 och ifall en position togs nästkommande handelsdag samt behölls i ett år så gavs en avkastning på cirka 46%, så frågan är ifall det är en signal som alltid skvallrar om en kommande uppgång och det försöker bland annat dagens backtesting besvara. Glöm inte heller bort gårdagens inlägg där jag visade upp min portfölj!
Logga in för att läsa dagens analyser
De saker jag listar nedan är sådant jag erbjuder, vill dock aldrig känna att tjänsten inte utvecklas så kommer hela tiden jobba på nya saker.
- 28 statistiska analyser per månad (kommer alltid se till att analyserna kommer ut innan öppning så att ni hinner lägga era handelsordrar på aktiemarknaden).
- Full transparens genom att jag i slutet av varje månad delar med mig av min portfölj (visar även summan jag äger).
- Varje vecka kommer jag även analysera tre önskemål som ni får rösta fram.
- Ett sätt att göra er till bättre investerare då ni inte handlar med känslor utan med data.
Kostnaden är 399 kr/månad fram till ni säger upp tjänsten.
Övrig information: Du kan säga upp din prenumeration omedelbart när så önskas och du debiteras därmed inte igen. All betalning sker genom Stripe som är PCI-certifierad vilket innebär att säkerheten är bland den högsta inom betalningsbranschen.
Vikten av att veta sannolikheten för uppgång (bonusinlägg)
Triangelformation i fastighetsbolaget (Gratis-analys 1/2)
Lika viktigt att veta sannolikheten för nedgång som för uppgång (Gratis-analys 2/2)
Fyll i er e-post nedan för att få notiser om när mina gratis-analyser kommer ut (max två analyser per månad).